Avrupa’da hedef Türk toplumu ve ibadethaneleri

20 Ocak 2018’de TSK tarafından başlatılan  Zeytin Dalı Harekatı ardından PKK/PYD yandaşları, Türk toplumu ile Türklere ait dernek, vakıf, diplomatik misyon ve camiler Avrupa’nın farklı ülkelerinde hedef alındı.
Suriye’nin Afrin bölgesindeki PYD/YPG/PKK/KCK ve DEAŞ hedeflerine yönelik olan Zeytin Dalı Harekatı başlatıldıktan sonra terör örgütü oklarını Avrupa’da bulunan Türk toplumu ve ibadethanelerine çevirdi. 
Zeytin Dalı Harekatı, Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak için hala tüm hızıyla sürerken, Türk toplumu ile Türklere ait dernek, vakıf, diplomatik misyon ve camileri terör örgütü tarafından hedef alındı. 
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD), PKK/PYD yandaşlarının Zeytin Dalı Harekatı sırasında Avrupa’da Türklere yönelik saldırıları hakkında rapor hazırladı. Rapora göre, Türkiye’nin harekatı başlatmasına tepki olarak terör propagandası yaptı ve şiddet eylemlerine başvurdu. 
Raporda ayrıca, harekatın başlamasının hemen ardından Avrupa’da Türk vatandaşlarına, camilere ve sivil toplum kuruluşlarının da aralarında bulunduğu toplam 43 saldırı gerçekleştiği vurgulandı. Terör olaylarını gerçekleştirenlerin ise farklı şehirlerde yapılan eylemlerde Abdullah Özalan’ın resimlerini ve PKK parçalarını taşıyarak PYD/YPG/PKK arasındaki doğrudan ideolojik bağı kanıtlandı.
Kaynak: AA

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook