Almanya’da Müslümanlara tehdit mektubu

Almanya’nın Köln kentinde Türklerin yoğun olarak yaşadığı Keup Sokağı ve çevresindeki posta kutularına neo-Nazi sembolleri barındıran tehdit mektupları atıldı. Mektuplarda, bölgede yaşayan Müslümanlara Almanya’yı terk edin, sizleri hedef alan saldırılar yapılacak” ifadeleri yer aldı.
Köln kentinde yer alan Keup Caddesi’nde gerçekleşen çivili bomba saldırısının 15. yıl dönümü nedeniyle gerçekleşecek olan anma etkinliklerini öncesinde özellikle Türklerin posta kutularına tehdit içerikli mektuplar atıldı.
Almanya Nükleer Silahlar Bölümü adı altında gönderilen mektuplarda, “Almanya’daki Müslümanlar, bizim ülkemize istilanız başarısızlığa uğrayacaktır. Alman halkı uyanıyor, bize düşman olduğunuzu ve nefret ettiğinizi daha berrak bir şekilde görüyor. Sizler Almanya’yı ve Avrupa’yı yok edecek, Yahudilerin araçlarısınız. Bundan dolayı her biriniz meşru birer hedefsiniz. Müslümanlar Almanya’yı terk edin. Sizleri hedef alan saldırılar başlayacak” şeklinde ifadeler kullanıldı.
Köln polisi yaptığı açıklamada devlet güvenlik birimlerinin olayı takip ettiğini ve aynı isimli bir örgütün Amerika’da Neonazi örgütlenmesi olduğunu belirtti.
Kaynak: Hürriyet

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook