Almanya’da camiye ırkçı saldırı

Almanya’da camiye ırkçı saldırı

Almanya’da camiye ırkçı saldırı düzenlendi. Dortmund kentinde kimliği belirsiz bir kişi, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Eving Selimiye Camii’nin kapısına domuz başı astı. Eving Selimiye Camii sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Söz konusu saldırının “ırkçı ve iğrenç” olduğu vurgulandı. Açıklamada bu tür ırkçı saldırıların kendilerini yıldırmayacağı belirtildi. Açıklamada, “Bu iğrenç ve tiksindirici hareket yönetim kurulumuzca en güçlü şekilde kınanmaktadır” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca yabancı düşmanlığı, İslam karşıtlığı ve aşırı sağcılığın Dortmund ve Eving sakinlerinin barış içinde yaşamalarına engel olamayacağı vurgulandı. Olay sonrası ziyarete gelen Eving İlçe Belediye Başkanı Oliver Stens ile Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Milletvekili Volkan Baran’a desteklerinden dolayı teşekkür edildi. Güvenlik kamerasında, sabaha karşı 04.32’de kimliği belirsiz bir saldırganın caminin kapısına geldiği ve kapıya domuz başı astığı ve başla fotoğraf çekildiği görülüyor.

almanya-cami-saldırı
Almanya’da camiye ırkçı saldırı

Almanya’da camiyi kundaklamaya çalıştılar

Almanya’da İslam düşmanlığı giderek artıyor. İslam karşıtı ırkçılar, camilere saldırıyor. Son olarak Almanya’da camiye kundaklama girişimi yapıldı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Genel Merkezi bünyesindeki Köln Merkez Camii saldırıya uğradı. İslam düşmanları camiyi kundaklamaya çalıştı. Caminin özel güvenlik görevlileri sabaha karşı 04.00 sularında meydana gelen olayı fark etti. Güvenlik görevlileri şüpheliyle konuşmaya çalışırken adamın kaçtığını dile getirdi. Sonra da arkasında yarım teneke yanıcı madde ve birkaç çakmak bıraktığını ifade etti. Köln polisi de konuyla ilgili açıklamada bulundu. Polisin yaptığı açıklamaya göre, kimliği belirsiz bir bisikletli bulunamadı. Polis, olay yerindeki delilleri, güvenlik kamerası görüntülerini ve tanıkların ifadelerini değerlendirdiklerini açıkladı. Arka planı henüz belirsiz olan saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Almanya’da camilere saldırılar bitmiyor

Geçtiğimiz günlerde de Almanya’da terör örgütü yandaşları Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde bir caminin duvarını ve tabelasını, boyayla kirletmişti. Caminin duvarlarına terör örgütü lehine sloganlar yazılmıştı. Almanya’nın Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’ne sabaha karşı boyalı saldırı yapılmıştı. Camiye yapılan saldırı polise bildirilmişti. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nde yapılan incelemeden sonra, cami dernek yöneticilerince cuma namazından önce temizlenmişti. Offenbach şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisi’nin Başkanı Selim Tunç, sabah 7.00 sularında caminin 6 noktasının sarı, kırmızı ile yeşil renklerle boyandığını ve çirkin ifadelerin yazıldığını açıklamıştı.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook