Alman piskopos, kilisenin Müslüman bir başkanı kabul edebileceğini söylemesinin ardından ölüm tehditleri aldı

Aşırı sağcı AfD’nin Bamberg Başpiskoposu Ludwig Schichk üzerinde oynanmış bir fotoğrafı dalga geçmek amacıyla Facebook’ta paylaşmasının ardından Başpiskopos Schick nefret içerikli yorumlar ve ölüm tehditleri aldı. Paylaşımda, Başpiskopos Schick’in fotoğrafı ve yanında yaptığı yorumun kısaltılmış hali bulunuyor: “Kilise: Müslüman bir Federal Başkan makul”. AfD’nin websitesinde şuana kadar yaklaşık 1300 nefret içerikli yorum yayınlandı. Bir kullanıcı, “bu ahmağın ibadet esnasında başının kesildiğini ve kimsenin bakmadığını hayal edin” dedi.
AfD’nin paylaşımı, Başpiskopos Schick’in Nürnberg’te bir paneldeki tartışma sırasında yaptığı bir yorumdan kaynaklanıyor. Müslüman bir federal başkan olmasını düşünüp düşünemeyeceği sorusuna cevap olarak Schick, şu anda öyle bir toplumsal çoğunluk görmediğini söylemişti. Daha sonra Schick, bu olasılığı göz önünde bulundurduğunda partiler tarafından aday gösterilen bir Müslümanın aday olması ve federal meclis tarafından seçilmesi gerektiğini belirtmişti. Eğer bu olursa, kilisenin bu demokratik kararı kabul edeceğini belirtmişti.
Piskopos Shick, ilk kez hedef gösterilmiyor. 2 yıl önce de Schick, Hristiyanlara Pegida’ya katılmaması çağrısı yaparak gerçek Hristiyanların yabancı düşmanı ve ırkçı değil, hümanist olduklarını söylemişti. Bu sözleri üzerine aşırı sağcıların düşmanlığını üzerine çekmişti.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook