ABD’li müzik profesöründen Trump’ı eleştiren Müslüman öğrenciye: Ne cüretle şikayet edersin?

ABD’nin Ohio eyaletinde bulunan Cincinnati Üniversitesi’nde müzik profesörü Clifford Adams, Müslüman bir öğrencinin ödevinde ABD Başkanı Trump’ı eleştirmesi nedeniyle ateş püsküren bir not yazmıştı. Profesör Adams’ın Müslüman öğrenciyi rencide eden yorumunun sosyal medyada paylaşılması büyük bir infial yarattı.
Profesör Adams, öğrencilerine ABD’deki popüler müziklerin verdikleri mesajlar üzerine bir ödev vermişti. Müslüman öğrenci ise 30 Seconds of Mars adlı grubun Walk on Water şarkısını seçerek, Donald Trump’ın Müslümanlara karşı kurduğu tüm baskı ve ötekileştirmelere rağmen bu şarkının kendisine umut verdiğini yazmıştı.Şarkı ABD’de hangi inanç, renk veya etnik kökenden olursa olsun birleşme çağrısı yapıyordu.Ödevi gören profesörün konu ile ilgili yazdıkları bir öğrenci tarafından Facebook’ta paylaşıldı. Trump hayranı olduğu anlaşılan Adams, “ABD Başkanı’nın ilk görevinin ABD’yi düşmanlardan korumak olduğunu ve özgürlüğümüze yönelik en büyük tehdidin ABD Başkanı değil, radikal İslâm olduğunu” ifade etti. Bununla da yetinmeyen Adams, Müslüman kızı suçlayarak “İslami terör saldırılarını özetleyelim. Sonra bana incinen hislerinden bahset.” dedi. Müzik profesörü Adams ayrıca Müslüman genç kadınların flört ettikleri için Ortadoğu’da babaları veya erkek kardeşleri tarafından öldürüldüğünü, Müslüman kadınların Amerika’da herhangi bir Ortadoğu ülkesinde olduğundan çok daha güvende olduğunu iddia etti. Adams, “Bizim korumamız altında bulunurken ne cüretle şikayet edersin!” diyerek Müslüman öğrenciye hakaretlerini sürdürdü.
Cincinnati Üniversitesi ise bu olay üzerine Adams hakkında soruşturma başlattı. Üniversite yönetimi, Adams’ın üniversitenin barışçıl ve etnik çeşitliliğe sahip yapısını tehdit ettiğini söyledi. Adams ise yaptığı savunmada Müslüman öğrenciden özür diledi. Yazdığı metni tekrar okurken kendisini dinsel bir bağnaz gibi hissettiğini ve bundan utandığını da sözlerine ekledi.
Kaynak: https://www.cincinnati.com/story/news/2017/10/30/university-cincinnati-i…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook