Paris’teki Türk Büyükelçiliği, artan PKK şiddetine karşı uyardı

Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada PKK/YPG terör örgütü yandaşlarınca Fransa genelinde yapılan gösteri ve eylemlerin son günlerde Marsilya ve Paris’te yaşayan Türk vatandaşlarının araç ve işyerlerine yönelik kundaklama olayları ile yeni bir boyut kazandığı belirtildi.
Marsilya’da 5 ve 10 Mart geceleri iki vatandaşa ait araçlar park halindeyken kundaklandı, 11 Mart gecesi ise başka bir vatandaşa ait bir kafe yine aynı şekilde saldırıya uğradı. Son olarak, yine 11 Mart pazar gecesi Paris bölgesinde, kadın hakları, sanat, kültür ve eğitim alanlarında, Fransız yasaları çerçevesinde faaliyet gösteren bir derneğin başkanına ve eşine ait iki araç yeni bir kundaklama saldırısına maruz kaldı.
Paris Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamada, terör örgütünün düzenlediği saldırılara dair bilgi verilerek Fransız makamları ile iş birliği içinde bu saldırıların değerlendirildiği ve suçluların yakalanarak en kısa sürede adalet önüne çıkarılmalarının sağlanacağı belirtildi.
Açıklamada, “Terör örgütü mensuplarının alenen üstlendikleri ve bazılarının video görüntülerini pervasızca paylaştıkları bu terör eylemlerini lanetliyoruz.” ifadesi yer aldı.
 
Kaynak: AA

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook