Hindistan’da, inek kestiği iddia edilen bir Müslüman öldürüldü

Hindustan Times’ın haberine göre, Uttar Pradeş eyaletine bağlı Hapur bölgesinde, inek kestikleri iddia edilerek bir çetenin saldırısına uğrayan 2 kişiden 1’i kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
Görgü tanıkları, 38 yaşındaki Kasım ve 65 yaşındaki Şamiuddin’in inek kestikleriyle ilgili söylentilerin köylüler arasında yayılması üzerine bir çetenin toplandığını söyledi.
Şamiuddin’in kardeşi Muhammed Yasin, “Ağabeyim, Madhpura’ya yem almaya gitmişti. Sığır tüccarı olan Kasım ile orada karşılaşmışlar. Muhtemelen, onun yanında gördükleri için ağabeyime de saldırdılar” dedi.
Çete üyelerinin, Kasım ve Şamiuddin’i dövdüğünü ve bir tapınağa doğru yaklaşık bir kilometre sürüklediğini anlatan Yasin, “Köylüler arasında, ikisinin inekleri kesmeye çalıştığı söylentilerinin dolaşmasının ardından saldırıya uğramışlar” ifadelerini kullandı.
Tapınaktan keşiş Ekadashi Giri, ellerinde sopalar olan çete üyelerinin iki adamı, inekleri kesmek için bağlamakla suçladığını söyledi.
Polisin, tapınağın yakınlarında kurtardığı Kasım ve Şamiuddin’in hastaneye kaldırıldığını ancak Kasım’ın aldığı darbelere yenik düştüğü belirtildi.
İkilinin, inek öldürme söylentileri üzerine saldırıya uğradığını reddeden polis, saldırının trafikte çıkan bir tartışmadan kaynaklandığını iddia etti.
Hindistan’da hayvanları kesimhaneye götürdükleri ve et yedikleri gerekçesiyle, özellikle Müslüman azınlığa yakın dönemde çok sayıda nefret saldırısı düzenlendi.
Kaynak: TRT Haber

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook