Almanya’da ırkçı Ku Klux Klan örgütüne mensup olan 4 aktif grup olduğu ortaya çıktı

Almanya’da hükümetin bir soru önergesine verdiği yanıtta ülke genelinde yapılan araştırma sonucu ırkçı Ku Klux Klan örgütüne mensup dört grubun faaliyet gösterdiği belitildi. Hükümetin meclise sunduğu son rapora göre ise ülkede yabancı düşmanlığı 2001 yılından bu yana yüzde 116 oranında arttı.
Süddeutsche Zeitung gazetesinin haberine göre, federal hükümet bir soru önergesine verdiği yanıtta ülkede ırkçı Ku Klux Klan (KKK) örgütüne mensup dört grup faaliyet gösterdiği sonucuna varıldığını açıkladı. Ancak buna rağmen örgütün Almanya’daki aşırı sağcılar arasında çok önemli olmadığı ve çok düşük üye sayısına sahip olduğu belirtildi.
Öte yandan hükümetin ülkedeki yabancı düşlmanlığı, ırkçılık ve kin suçlarıyla ilgili yayınladığı son rapora göre, yabancı düşmanlığı 2001 yılından bu yana yüzde 116 oranında arttı. Sosyal medyada yabancı düşmanı ‘kin suçları’ yüzde 176 artış kaydetti. Passauer Neue Presse Gazetesi’nin hükümetin raporuna dayanarak verdiği habere göre farklı görüş, ırk ve din düşmanlığına dayalı saldırılarda bir önceki yıla kıyasla artış yüzde 77.
2015 yılında farklı siyasi görüşe, dine ve ırka sahip insanlara yönelik 10 bin 300 suç işlendi. En büyük rekor ise yabancı düşmanlığında. 2001 yılından bu yana ırkçı ve yabancı düşmanı saldırılar yüzde 116 oranında arttı. Sosyal medyada kin suçları yüzde 176 artış kaydetti. Küreselleşen birleşik Almanya yabancıya daha çok yabancılaşıyor.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook