Kadın muhabiri taciz eden Fransız tenisçi ihraç edildi

Fransa Tenis Federasyonu, sezonun ikinci Grand Slam turnuvası Fransa Açık’ta Maxime Hamou’nun canlı yayında kadın muhabiri taciz ettiği için organizasyondan men edildiğini açıkladı. Federasyondan yapılan açıklamada, “29 Mayıs’ta ortaya çıkan kusurlu hareketi nedeniyle Roland Garros yönetimi, Maxime Hamou’nun akreditasyonunun iptaline karar vermiştir.” ifadelerine yer verildi.
Dünya sıralamasında 282. sırada yer alan Fransız tenisçi Hamou, bir televizyon kanalında yayınlanan bir programda muhabir Maly Thomas’ın konuğu olmuş ve canlı yayın sırasında Thomas’ı zorla öpmeye kalkmıştı.
Öte yandan stüdyodakilerin bu durumu kahkahalarla karşılaması da ülkede tepkilere neden oldu. Milletvekili Cecile Duflot, Thomas’ın sarkıntılığa karşı koymaya çalışırken stüdyodakilerin gülmeye başladıklarını belirterek, “Hamou zorla öpüyor, Thomas kurtulmaya çalışıyor, Hamou bu sefer boynundan yakalıyor ve herkes gülüyor.” ifadelerini kullandı. Turnuvadan atılan Hamou, federasyonun kararı sonrası yayımladığı bir mesajla özür dilediğini bildirdi. Gazeteci Thomas ise Hamou’nun tenis sporu açısından olumlu bir imaj vermediğine değinerek, “Canlı yayın olmasaydı tokadı yapıştırırdım.” şeklinde tepki verdi.
Kaynak: http://www.haberturk.com/spor/tenis/haber/1513839-kadin-muhabiri-taciz-e…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook