İsrail rövanş alıyor: Kudüs’teki kamyonlu saldırganın ailesinin evi yıkıldı, ailesi ve akrabaları gözaltına alındı

Kudüs’te bir grup askerin üzerine kamyon sürerek gerçekleştirdiği saldırıda 3’ü kadın olmak üzere 4 İsrailli askeri öldüren ve 13 kişiyi de yaralayan 28 yaşındaki Filistinli Fadi Kunbar’ın ailesi göz altına alındı. İsrailli polis sözcüsü Luba Samri, Kunbar’ın Doğu Kudüs’teki Jabal Mukaber mahallesinden olduğunu açıklarken, 5’i Kunbar’ın ailesinden olmak üzere 9 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Saldırı sonrası Fadi Kunbar’ın ailesinin oturduğu ev derhal yıkıldı.
İsrail şimdi Kunbar’ın aile ve akrabalarının Kudüs’te ikametgâhını feshetmeye hazırlanıyor. İsrail İç İşleri Bakanı Aryeh Deri, yaptığı açıklamada terör saldırısı düzenleyen herkesin artık ailelerinin de ağır bedeller ödeyeceğini ve sonuçların geniş kapsamlı olacağını söyledi.
İsrail uluslararası toplum ve insan hakları örgütleri tarafından “toplu cezalandırma” yöntemi uygulamakla eleştiriliyor. Bu saldırıyla birlikte İsrailli yetkililerin toplu cezalandırma uygulamasını daha katı bir şekilde uygulayabileceği tahmin ediliyor.
Kaynak: https://electronicintifada.net/blogs/charlotte-silver/israel-punishes-fa…https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201701081026681317-kudus-kamyonlu-sa…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook