Gazze katliamını gerçekleştiren İsrail, Filistinlileri “Nazi” olarak adlandırdı

İsrailli hükümet bakanı, işgalci İsrail’in Gazze’deki katliamlarınından dolayı şehit olan Filistinlileri “Naziler” olarak adlandırdı.
İsrail’in Stratejik İşler Bakanı Gilad Erdan, “Nazi” benzeri bir örgütün emirlerini takiben Filistinli protestocuların “terörist” olduğu için “hiçbir şey ifade etmediği” gerekçesiyle Gazze’deki artan ölüm oranlarına tepki gösterdi.
Erdan, İsrail’in Filistinlileri acımasızca öldürülmesini savunan tweetinde Filistinlilere “Naziler” dedi.
Paylaşımın yapıldığı sıralarda 61 Filistinli işgalci İsrail askerleri tarafından şehit edilirken yaklaşık 3.000 kişi de yaralandı. Ancak Erdan yapılan katliamı umursamadı bile.
İsrail katliamını savunan bakan: “Ölüm sayısına rağmen, hatırlamamız ve hatırlatmamız gerekiyor, Gösterilerden değil İsrailli vatandaşları tehlikeye atan bir terör örgütünün üyelerinde bahsediyoruz. Ölenlerin tüm sorumluluğu, Nazi öfkesiyle, Gazze Şeridi’nin yönetimindeki insanların hafızasından kendi hatıralarını silmek için kan dökerek Nazi öfkesiyle Hamas’ın liderliğiyle gerççekleşiyor. İşte gerçek, ”
Erdan, “İsrail, Gazze Şeridi sakinlerinin ölümünü istemiyorum” dedi. “Bunu isteyenler yalnızca alaycı ve kötü niyetli kan dökülmesini kullanan Hamas terör örgütünün önderidir. Ölenlerin sayısı hiçbir şey göstermez tıpkı dünya savaşında ölen Nazilerin sayısının Nazizm’i haklı çıkaracak bir şey ifade etmediği gibi. ”
Erdan’ın yorumlarına dün İsrail İşçileri tarafından yapılan ek açıklamalarda yer verildi.
İsrail yanlısı lobi grubu, sert bir şekilde eleştirerek kendi ölümleriyle Filistinlileri suçladı.
Kaynak: Middle East Monitor

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook