Fransa’da çocukları kaybolan Türk aileye okul müdürünün cevabı: “Sizinle uğraşamam!”

Fransa’da ilkokula giden çocuklarını okul çıkışı bulamayan Türk aile, yardım istedikleri okul müdürünün cevabıyla şok oldu. Müdürün, kendisinden yardım isteyen aileye “Sizinle uğraşamam!” cevabı verdiği iddia edildi.
Fransa’nın doğusundaki Colmar şehrinde meydana gelen olayda, ders bitiminde ilkokula giden 7 yaşındaki oğlu Mirşat’ı almak için okula giden Türk baba büyük şok yaşadı. Konuyla ilgili Artı33’e bilgi veren aile, tüm sınıfın boşalmasına rağmen oğullarının çıkmaması üzerine okul müdüründen yardım istediklerini aktardı. Müdürün çocuğu okulun kapısına kadar götürdüğü ve sonra gittiği bilgisini vermesi üzerine baba, oğlunu evinin yakınlarında aramaya devam etti. Hiçbir sonuç alamaması üzerine ise endişelenmeye başlayan Türk baba, yeniden okula dönerek okul müdüründen oğlunu sormak için çocuğun sınıf arkadaşlarının ailelerinin numarasını istedi. Aile, acılı babayla ilgilenmeyen müdürün hiçbir ailenin numarasını da babaya vermediğini kaydetti.
Daha sonra olay yerine çağrılan polis çocuğun bulunması için çalışma başlattı. Bu sırada geçen zaman sonrası sınır krizi geçiren baba oğlunun okula dönmüş olabileceğini düşünerek yeniden okula bakmak istedi. Bu sırada okuldan çıkan müdürün sözleri ise ailede büyük şok yarattı. Duyarsız müdürün babaya, “İşimi bitirdim evime gideceğim. Yapacak başka işlerim var. Sizinle uğraşamam!” dediği iddia edildi. Daha sonra küçük Mirşat’ın yalnız başına eve gittiği ve onu dışarda yalnız gören komşularının çocuğu eve aldığı anlaşılınca, endişeli aile büyük sevinç yaşadı. Ancak müdür ve öğretmenlerin tavırları nedeniyle büyük şok yaşayan aile, Colmar Milli Eğitim Akademisi’ne şikayet dilekçesi gönderdi.
Kaynak: https://www.arti33.com/fransada-okul-mudurunun-cocuklari-kaybolan-turk-a…

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook