Avrupa Konseyi, YPG/PKK terörünü görmezden geldi

Avrupa Konseyi yönetiminin, geçen hafta Konsey binasına saldıran YPG/PKK yandaşlarını “genç Kürtler”, saldırıyı da “gösteri” olarak nitelediği yazışma ortaya çıktı.
Avrupa Konseyi Güvenlik Genel Direktörlüğü tarafından çalışanlara gönderilen “Agora binasında Kürt gösterisi” başlıklı iç yazışmada, “bir grup Kürt göstericinin” Agora binasının giriş kapılarını tırmanarak aştığı ve binanın ön tarafında toplandığı belirtildi.
Yazışmada , “göstericilerin” camlara patlayıcı fişekler attıkları ve daha sonra binanın ön kısmına “pankart astıkları” ve “camları kırdıkları” vurgulandı.
Eylem sırasında kapılardaki metal kepenklerin kapatıldığını ve göstericilerin içeriye giremedikleri kaydedilen yazıda, tüm çalışanlara bir uyarı mesajı gönderildiği ve “göstericilerin” olay yerine çağrılan polis tarafından dışarıya çıkarıldığı bildirildi.
Avrupa Konseyi yönetiminin, üye ülkelerin büyük bir kısmının ve AB’nin terör örgütleri listesine aldığı bir örgütün yandaşlarının saldırısını “gösteri” ve saldırganları “genç Kürtler ve “gösterici” olarak tanımlaması ise dikkat çekti.
Yaklaşık 2 bin 200 kişinin çalıştığı Avrupa Konseyi’ne zorla giren, camlarını kıran ve örgüt elebaşı lehine poster asan terör örgütü YPG/PKK yandaşlarının “gösterici” olarak tanımlanması, Konsey’in YPG/PKK terörüne yaklaşımını ortaya koyuyor.
Kaynak: TRT Haber

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook