Alfie Evans’ın ebeveynleri çocuklarını İtalyan hastanesine taşımak için açtıkları yasal savaşı kaybettiler

Ölümcül bir hastalıkla doğan Alfie Evans’ın ebeveynleri, oğullarını İtalya’daki bir hastaneye taşımak için açtıkları yasal savaşı kaybettiler.
Tom Evans ve Kate James, 23 aylık oğulları Alfie’nin yurtdışında yaşam destek tedavisi alması gerektiği konusunda temyiz mahkemesi yargıçlarını ikna etmeyi ummuştu.
Liverpool’daki Alder Hey Çocuk Hastanesi’ndeki uzmanlar, yaşam destek tedavisinin durması gerektiğini söyleyerek daha ileri tedavinin gereksiz olduğunu gösteren tıbbi kanıtları kabul ettiğini söyledi.
İngiltere’de mahkeme tedavi edilemeyen bir hastalıkla doğan Alfie Evans adlı 23 aylık erkek bebeğin daha önce de yaşam destek ünitesine bağlı kalmasının sonlandırılmasına karar vermişti. 
Mahkeme bebeğin tedavisini sürdürmenin ‘insanlık dışı’ olduğu yönündeki doktor kararları lehinde hüküm verse de bebeğin ailesi karara itiraz etmişti.
İngiltere’nin başkenti Londra’daki Yüksek Mahkeme gizemli bir dejeneratif nörolojik hastalıktan muzdarip olan ve Liverpool’daki Alder Hey Çocuk Hastanesi’nde yaşam destek ünitesine bağlı bulunan 23 aylık Alfie Evans adlı erkek bebeğin tedavisine son verilebileceğine hükmetmişti.
Hastane aile ile bebeğin palyatif bakımı için bir plan konusunda anlaşmayı hedeflediğini açıklasa da bebeğin 21 yaşındaki babası Tom Evans ve 20 yaşındaki annesi Kate James karara itiraz etmişti.
Ancak Alfie’nin ebeveynleri, ‘devletin’ ebeveynlerinin seçimine yanlış müdahale ettiğini söylüyorlar.
Kaynak: Metro

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook