İsveç’in Malmö şehrinde mülteci çocuklar fuhuşa zorlanıyor, kimse yargılanmıyor

İsveç’te yerel yayın yapan Sydsvenskan Gazetesi, Malmö ilinde sığınmacı çocukların dairelerde “seks köleleri” gibi satıldığını kamuoyuna açıkladı. Ancak bu güne kadar tek bir kişi hakkında bile dava açılmadı.
Skåne Bölgesi’nin insan ticaretine karşı mücadeleden sorumlu Koordinatörü Lisa Green, bölgede insan ticaretinin büyük çapta yapıldığını, kendilerinin ancak bunun küçük bir bölümünü duyduklarını, 2014 yılından bu yana 40 çocuk olmak üzere 100 civarında insan ticaretini polise bildirdiklerini söylüyor.
Green, “Çocuklar araçlara bindirilerek Malmö’de bulunan oda veya lokallere götürülüp cinsel ilişkiye zorlanıyor. Bazı hallerde bu iş kaçak gece kulüplerinde yapılıyor” diyor.
Fuhşa zorlanan çocukların kamplarda veya transit konaklama yerlerinde kalan İsveç’e yalnız gelen sığınmacı çocuklar olduğunu söyleyen Green, konuyu defalarca polise bildirdiği halde, polisin soruşturma açmadığını ve tek bir vakanın bile dava açılmasıyla sonuçlanmadığını söylüyor.
Ülkenin diğer yerleşim birimlerinde de aynı şeylerin yaşandığı söyleniyor. Geçtiğimiz yıl Stockholm polisi yalnız gelen mülteci çocukların fuhuşa zorlandığını açıklamıştı. Bu çocukların çoğunun yerleştirildikleri yerlerden kaçan ve kaçak yaşayan mülteci çocuklardan oluştuğu belirtilmişti.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook