Almanya’da Suriyeli mültecilere saldırı gerçekleştiMakedonya, Yunanistan sınırını adım adım kapatıyor

Almanya’nın doğusundaki Frankfurt an der Oder kentinde, aşırı sağcı bir grubun beş Suriyeli mülteciye saldırdığı bildirildi. Brandenburg Polisi ve Frankfurt an der Oder Savcılığı tarafından yapılan ortak açıklamada, aşırı sağcı saldırıyla ilgili yaşları 19 ile 20 olan üç kişi hakkında tutuklama emri çıkarıldığı ve soruşturma açıldığı belirtildi.
Hafta sonunda meydana gelen olayda, saldırganların Suriyeli mültecilere bir lokantada yabancı düşmanlığı içeren sözlerle hakarette bulundukları ifade edildi. Bunun üzerine Suriyeli mültecilerin lokantadan ayrıldıkları, aşırı sağcı grubun mültecileri takip ederek saldırdıkları kaydedildi.
Tekme ve yumruk darbeleri alan Suriyeli mültecilerden ikisinin tıbbi yardım almak zorunda kaldığı bildirildi.
Mültecilerin Avrupa ülkelerine gitmek için kullandığı ana güzergâhlardan biri olan Makedonya, sınırını dikenli tel ile kapatıyor. Avrupa’ya sığınmacı akının en üst seviyeye ulaştığı dönemde, Yunanistan sınırına diken tel çeken Makedonya, önlemleri sıkılaştırıyor.
Buna göre, Yunanistan’ın İdomeni kasabası ile Makedonya’nın Gevgeli kasabası arasındaki sınır hattında 35 kilometrelik ikinci bir dikenli tel çekilmeye başlandı.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook