Akdeniz’de sadece 3 günde 3 facia yaşandı

Akdeniz’de Çarşamba ve Perşembe’den sonra Cuma günü de göçmen teknesi alabora oldu. İtalyan donanması, denizden 45 ceset topladıklarını duyurdu. İtalyan donanması, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kısmen batmış bir lastik bottaki 135 kişiyi kurtardıklarını, ancak 45 kişinin ise cesedini topladıklarını duyurdu.
Açıklamada, denizde daha da fazla ceset olabileceği ihtimali üzerine aramaların sürdüğü belirtildi. İtalya Sahil Güvenliği de 2 binden fazla göçmenin Cuma günü denizde kurtarıldığını açıkladı. Çarşamba günü Libya açıklarında alabora olan göçmen teknesindeki 562 kişi kurtarılmış; ancak en az 5 göçmen suda boğulmuştu.
Uluslararası Göç Örgütü, Çarşamba günkü olaydan sağ kurtulanların, en az 100 kişinin kayıp olduklarını söylediğini aktarmıştı. Perşembe de İtalyan Sahil Güvenliği, Akdeniz’de batan bir göçmen teknesinden 100’e yakın kişiyi kurtardıklarını açıklamıştı. İtalyan haber ajansı Ansa, 20 ile 30 arasında kişinin ölmesinden korkulduğunu duyurmuştu. Ancak olaydan sağ kurtulmayı başaranlar yaklaşık 200 kişinin ölmüş olabileceğini söylemişti.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook