Alman cumhurbaşkanından ülkesinin mülteci politikalarına sert eleştiri geldiSuriye’deki iç savaştan Almanya’ya geldikten sonra kaybolan 5 bin mülteci çocuğun organ ve fuhuş mafyasının eline düşmüş olabileceği düşünülüyor

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, ülkesinde yürütülen mülteci politikalarını sert dille eleştirdi. Almanya’nın AB’nin en büyük ülkesi olmasına rağmen Suriyeli mülteci alımında geri sıralarda yer almasını eleştiren Gauck, “Lübnan’da şu an bir milyondan fazla mülteci yaşıyor. Bu durum ülke nüfusuna oranla Almanya’da 20 milyon insanın yaşaması demektir.” diyerek, Almanya’da yaşayan Suriyelilerin sayısının ise sadece 32 bin olduğunu hatırlattı.
Suriye’deki iç savaştan Almanya’ya geldikten sonra kaybolan 5 bin mülteci çocuğun organ ve fuhuş mafyasının eline düşmüş olabileceği düşünülüyor. Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi (Zmd) Başkanı Aiman Mazyek konuyla ilgili açıklama yaparak, Alman hükümetinin çocuk ve gençleri korumak için sığınma sisteminde değişiklik yapması gerektiğini söyledi.
Aiman Mazyek düzenlediği basın toplantısından sonra, “Çocukların ve gençlerin fuhuşa zorlanması ve organlarının çalınması gibi birçok suç çevresine düşmüş olabileceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. Mazyek ayrıca, “Nerede haykırış? Bu sessizlik ancak çok yüksek bir sesle durdurulabilir” dedi.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook