Hollanda’da mülteci karşıtları gösteri yaptıAvrupa’nın en hoşgörülü ülkelerinden biri olarak görülen Hollanda’da, bir mülteci kampının girişine kesilmiş domuz kafaları bırakıldı

Yakın tarihinin en büyük sığınmacı kriziyle karşı karşıya olan Hollanda’da, halkın mültecilere olan tepkisi büyüyor. Bunun son örneği Geldermalsen kentinde yaşandı İnşası planlanan bir mülteci merkeziyle ilgili gösterilerde polis ve eylemciler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Gösteriler esnasında toplantı halinde olan belediye meclisine isabet eden taş ve şişeler paniğe neden oldu.
Avrupa’nın en hoşgörülü ülkelerinden biri olarak görülen Hollanda’da, bir mülteci kampının girişine kesilmiş domuz kafaları bırakıldı. Enschede kenti yakınlarında Eschmarkerveld mülteci kampının girişi kapısına 9, kapının önüne ise 5 domuz kafası bırakılması tepki yarattı.
Kimliği belirsiz kişiler tarafından bırakılan kesik kafaların taşındığı içi kan dolu plastik torbalar da olay yerinde bulundu. Yetkililer, olayın sorumluluğunu üstlenen olmadığını ve kamptaki sığınmacılara yönelik herhangi bir tehdit almadıklarını bildirdi.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook