Fransa’daki saldırı sonrası göçmenler olağan şüpheli olarak değerlendiriliyor Araştırmaya göre, Almanların yaklaşık üçte biri silahsız sığınmacıların üzerine gerekirse ateş açılmasından yana

Fransa’nın başkenti Paris’te 132 kişinin öldüğü terör saldırıları sonrası mültecilere yönelik gözaltı dalgası başladı. Fransa polisi ve askeri, Almanya sınırına yakın olan Kehl şehrinde çok sayıda göçmeni yaka paça gözaltına aldı.
Fransız polisi, ülkede göçmenleri doğrudan şüpheli ilan ediyor. Polis noktalarında durdurulan göçmenler gözaltına alınıyor, polis aracına bindirilerek güvenlik birimlerine götürülüyor. Son olarak ise Kehl şehrinde bulunan tren istasyonunda durdurulan onlarca göçmen, Fransız polisi tarafından sorgusuz sualsiz gözaltına alındı.
MÜSLÜMANLARA IRKÇI SALDIRI
Güvenlik kontrolünde Müslümanların yoğun şekilde aramaya tabi tutulduğu ve ayrımcılığa maruz kaldıkları ifade ediliyor. Irkçı gruplar ise Fransa’da yaşayan Müslümanlara karşı nefret söylemi kullanıyor. İslam ile alakası olmayan terör örgütü IŞİD’in saldırılarını bahane eden ırkçı gruplar, Müslümanlara sözlü saldırılarda bulunuyor.
Aşırı sağcı ve göçmen karşıtı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin lideri Frauke Petry’nin, emniyet güçlerinin ülkeye yasadışı yollardan girmeye çalışan sığınmacıların üzerine gerekirse ateş açmasının yerinde olacağını açıklaması Almanya’da tepkilere yol açmıştı.
Ancak yapılan bir kamuoyu araştırması, AfD liderinin hiç de yalnız olmadığını ortaya koydu. Araştırmaya göre, Almanların yaklaşık üçte biri silahsız sığınmacıların üzerine gerekirse ateş açılmasından yana.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook