Danimarka’da bar sahipleri Danca, İngilizce ya da Almanca konuşamayan erkekleri barlara sokmama kararı aldıFransa Konsolosu mültecilere şişme bot satarken yakalandı

Danimarka’da bar sahipleri Danca, İngilizce ya da Almanca konuşamayan erkekleri barlara sokmama kararı aldı.
Uluslararası Af Örgütü uygulamaları şiddetle eleştirdi ve barların mültecilere karşı ayrımcılık yaptığını söyledi.
Batılı ülkelerin katı Müslüman göçmen politikaları sebebiyle göçmen mezarlığına dönen Akdeniz’de Uluslararası Göçmen Organizasyonu’nun verdiği rakamlara göre sadece 2014 yılında 3 bin göçmen hayatını kaybetti. Bu rakam 2015 yılının ilk 6 ayında 2 bin sayısını bulmuş durumda.
Binlerce sığınmacı Akdeniz’in sularında hayatını kaybederken Fransa’nın Bodrum Büyükelçisi mültecilere şişme bot satarken yakalandı. Bodrum’daki Fahri Konsolosu Françoise Olcay, mültecilere şişme bot ve can yeleği sattığı gerekçesiyle görevinden alındı.
Eşiyle birlikte Bodrum’da deniz malzemeleri satan bir mağaza işleten Olcay, 2014 yılının Ekim ayından bu yana fahri konsolosluk görevini yürütüyordu. Ancak Olcay’ın bir Fransız televizyonunda yayınlanan gizli kamera konuşmalarında, bu botları mültecilere sattığını ve onları bir şekilde ölüme gönderdiğini bildiğini itiraf etmesi olay yarattı. Euronews’teki habere göre, Olcay konuşmasında “Biz satmasak bunları göçmenlere başkaları satacak, liman yönetiminden belediyeye kadar herkes bu işin içinde, yetkililer hiçbir şey yapmıyor” dedi.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook