Danimarka, Müslüman göçmenlerin ülkeye gelmelerinin yasaklanmasını tartışıyorFransa’da polisin mültecilere yönelik dayak görüntüleri ortaya çıktı

Danimarka Müslüman göçmenlerin ülkeye gelmelerinin yasaklanmasını tartışıyor. Tartışmayı başlatan Danimarka Halk Partisi oldu. Bu parti yetkilileri kendilerini Anti Müslüman Parti olarak gördüklerini açıkladılar.
Müslüman asıllı göçmenlerin vatandaşlığa alınmasına karşı çıkan Danimarka Halk Partili Marie Krarup “Ülkemizdeki Müslüman azınlığın sayısını sınırlı tutmak zorundayız” derken partinin AB parlamentosu adayı Anders Vistisen, “Müslüman asıllı göçmenlerin ülkemize gelmelerini bir süre için de olsa durdurmamız gerekiyor. Bazı Müslüman ülkelerin vatandaşlarının ülkemize uyumları sorun yarattı ve bir türlü uyum sağlayamadılar. Bu nedenle çok acil bir şekilde Müslüman göçmenlerin ülkemize gelmelerini durdurmak gerekir. O zaman sorun çözülmüş olur” ifadelerine yer verdi.
Fransız polisinin, ülkenin liman kenti Calais’de kaçak göçmenlere yönelik dayak görüntülerinin ortaya çıkması kamuoyunda büyük tepki topladı.
Calais Göçmenleriyle Dayanışma grubu tarafından basına verilen ve Fransız polisinin göçmenlere yaptığı kötü muameleyi gözler önüne seren görüntülerin ortaya çıkması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti.
Uzaktan çekilen iki dakikalık görüntüde, İngiltere’ye bir kamyonun gizli bölümünde kaçmaya çalışırken yakalanan kaçak göçmenlerin polis tarafından yere yatırılarak tekmelenip dövülmeleri yer alıyor.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook