ABD'li Cumhuriyetçi aday: Müslüman ve Yahudiler Hristiyan olmadıkça Kudüs'e barış gelmeyecek

Tarih: 
Kasım, 2018
Ülke: 
Amerika Birleşik Devletleri

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den kongre üyeliğine aday, eski bir papaz olan Mark Harris Kudüs'e barışın gelmesinin tek yolunun Müslüman ve Yahudilerin Hz. İsa'yı tanımasıyla mümkün olacağını söyledi.

Kuzey Carolina eyaletinden adaylığını koyan ve geçen sene dini görevinden istifa eden Mark Harris, en son 2011 yılında ziyaret ettiği Kudüs ve Filistin bölgesi ve orada yaşayan halkla ilgili sert konuştu.

Harris verdiği vaazda Müslüman ve Yahudilere hitaben "O kutsal topraklarda, o büyük gerginliği hissetmeden Filistinliler ve Museviler arasında olamaz ve büyük bir güçle hareket edemezsiniz. Tüm insanlar diz çöküp, her dil Hz. İsa'nın tanrı olduğunu itiraf etmedikçe Kudüs'e hiçbir zaman barış gelmeyecek." şeklinde açıklama yaptı.

Mark Harris konuşmasında sözlerini şöyle sürdürdü: "Hz. İsa Kudüs'e geldiğinde şöyle söyledi. Ben tıpkı bir sarmaşık gibiyim. İslamı ve Yahudiliği seçenler bunun farkına varacak. Onlar Hristiyanlığı seçmedikleri için Hz. İsa ile olan kişisel bağlarının önüne geçmekteler. Bunun farkına varmadıkları sürece onların ruhlarına ve yaşadıkları şehre (Kudüs) barış gelmeyecek."

Papaz Harris'in daha önceden de İslamofobik sözler sarf ettiği biliyor. 2010 Kasım ayında İslam dinini "şeytani" olarak niteleyen papaz, Müslümanları da günümüz neslinin sahtekar insanları tanımlamasında bulunmuştu.

Kaynak: EN